رییس اجراییه: توسعه و پیشرفت جامعه ما بستگی‌ به تعهد و تخصص نسل دانش‌آموخته دارد

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز (چهارشنبه، 14 سنبله) در مراسم آغاز سال جدید تحصیلی در دانشگاه کابل، دانشجویان را به همگرایی و همدلی برای دست یابی به توسعه و پیشرفت در افغانستان دعوت کرد.

رییس اجراییه کشور ضمن شادباش و تبریکی برای دانشجویان راه‌یافته به دانشگاه‌های کشور، گفت: این یک آغاز بی‌پایان و دورۀ خودسازی است. گام برداشتن در این راه، توان و تعهد فراوان می‌خواهد و امید است که نسل جوان ما بتوانند به بهترین شکل ممکن این مسیر را پیش بگیرند. زیرا توسعه و پیشرفت جامعه ما بستگی به تعهد و تخصص نسل دانش‌آموخته دارد.

دوکتور عبدالله عبدالله اظهار داشت که تاریخچۀ دانشگاه کابل پر از فراز و فرود است؛ امروزه حکومت و مردم کشور از این نهاد اکادمیک حمایت می‌کنند. تلاش استادان و کارمندان این دانشگاه از یک سو، تعهد و زحمت‌کشی دانشجویان از دیگر سو سبب شده است تا اعتبار دانشگاه کابل بلند برود.

رییس اجراییه کشور گفت که فرصت‌های فراوان برای نسل امروز وجود دارد تا سطح دانش و تخصص‌شان را بلند ببرند. این فرصت‌ها برای دوره‌های گذشته فراهم نبود؛ اما بار مسؤولیت بزرگی نیز بر شانه‌های نسل امروز قرار دارد و آن متعهد بودن به ساختن، توسعه و پیشرفت افغانستان است که بدون نسل متخصص دست یافتنی نیست.

دوکتور عبدالله عبدالله تأکید کرد که با وجود مشکلات موجود، حکومت و نهادهای مسؤول غرض فراهم کردن سهولت‌های لازم برای پیش‌برد و ادامۀ تحصیل جوانان متعهد است و دانشجویان نیز تلاش کنند تا به خوب‌ترین شکل تحصیل‌شان را پیش ببرند و از دامن زدن به مسایل تبعیض‌آمیز در داخل دانشگاه‌ها خود داری نمایند. زیرا شما باید افغانستان را بسازید و ساختن یک جامعه جز با هم‌گرایی و همدلی میسر نیست.

در این برنامه، دکتر محمد نعیم عظیمی معاون علمی دانشگاه کابل، به نماینده‌گی از این دانشگاه، از حضور رییس اجراییه و حمایت شان از دانشگاه‌های کشور سپاس‌گزاری نمود و تأکید کرد که ما در دانشگاه کابل از هیچ گونه سعی و تلاش در زمینۀ ارایه بهتر خدمات تحصیلی همسان برای همۀ دانشجویان دریغ نخواهیم کرد.

در اخیر سه تن از دانشجویان که در کانکور 1397 بلند ترین نمرات را گرفته‌اند از سوی رییس اجراییه و دانشگاه کابل تقدیرنامه دریافت کردند.