رهبران حکومت وحدت ملی با وزیر دفاع و لوی درستیز امریکا دیدار کردند

رهبران حکومت وحدت ملی، دیروز (جمعه) با جیمز متیس وزیر دفاع و جنرال جوزف دانفورد لوی درستیز ایالات متحدۀ امریکا ملاقات کردند.

دوجانب پیرامون مسایل مختلف افغانستان و منطقه به‌خصوص صلح و امنیت، تأثیرات مثبت استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات در سکتور امنیتی و دفاعی، انتخابات ریاست جمهوری، مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ها، مبارزه با تروریزم و مذاکرات صلح با پاکستان بحث و تبادل نظر کردند.

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا از سفرش به افغانستان ابراز خرسندی نموده و تلاش‌های حکومت وحدت ملی را در عرصه‌های گوناگون به‌ویژه مبارزه با تروریزم، اصلاحات و مبارزه با فساد قابل قدر دانست و نیز از شجاعت قوای مسلح افغانستان ستایش کرد.

متیس گفت که دولت و مردم ایالات متحده امریکا تا رسیدن افغانستان به رفاه، امنیت و ثبات دائمی در کنار دولت و مردم افغانستان خواهند بود. وی اطمینان داد که کشورش به همکاری‌های خود در عرصه‌های امنیتی، اقتصادی و تقویت همکاری‌های دوجانبۀ رفاهی با افغانستان، ادامه می‌دهد.

در این دیدار، دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی نیز صحبت کرده ضمن خوش‌آمدید به وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا و هیئت همراه‌اش، از همکاری‌های آن کشور در عرصه‌های مختلف با افغانستان قدردانی نمود.

رییس جمهور محمداشرف غنی نیز از همکاری‌های دوام‌دار ایالات متحدۀ امریکا در بخش‌های مختلف به‌خصوص تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ستایش کرده گفت که مردم و حکومت افغانستان خواهان صلح و ثبات پایدار می‌باشند و دراین زمینه از حمایت و همکاری‌های ایالات متحده تشکر کرد.