رییس اجراییه افغانستان با رییس هلال احمر ایران دیدار کرد

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۰ سنبله) در دفتر کارش در قصر سپیدار با دکتر علی‌اصغر پیوندی، رییس هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراهش، دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، تشریف‌آوری هیأت ایرانی را به کابل خیرمقدم گفت و از همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با مردم و حکومت افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه صحت و آموزش و پرورش قدردانی کرد.

دوکتور عبدالله عبدالله گفت که دو کشور از روابط و مناسبات خوبی برخوردار هستند و انتظار می‌رود با امضای توافق‌نامه‌های تازه این روابط هرچه بیشتر گسترش یابد.

رییس اجراییه کشور با ابراز این‌که ایران سال‌ها از میلیون‌ها مهاجر افغانستان به خوبی پذیرایی کرده است، گفت که آماده هستند تسهیلات لازم را برای کار مشترکِ جمعیت‌های هلال احمر افغانستان و ایران فراهم سازند تا در برنامه‌های مشترک و همکاری‌های دو نهاد سکتکی به وجود نیاید.

در ادامه، دکتر علی اصغر پیوندی، رییس هلال احمر ایران، ضمن یادآوری از همسایگی نیک و روابط فرهنگی- تاریخی دو کشور، گفت که جمعیت هلال احمر ایران به عنوان یک نهاد مستقل آمادۀ کمک‌های بشردوستانه در عرصه‌های ایجاد مراکز درمانی و راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی با مردم افغانستان می‌باشد.

دکتر پیوندی افزود که جمعیت هلال احمر ایران از گذشته در ولایات کندهار و نیمروز افغانستان مراکز درمانی داشته است؛ اما این مراکز خیلی موثر و فعال نبوده‌اند. در این سفر به منظور فعالیت بیشتر و موثرتر این مراکز کار خواهیم کرد.

رییس هلال احمر ایران تأکید کرد که آمادۀ کارهای عملیاتی در عرصه‌های درمانی و آموزشی با افغانستان هستند و در این زمینه با وزارت صحت عامه و ادارۀ هلال احمر افغانستان در تماس می‌باشند.