رییس اجراییه کشور برای شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویارک گردید

سپیدار-کابل: جلالتمآب دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز (یک‌شنبه،۱میزان ۱۳۹۷)، در رأس یک هیأت بلندرتبۀ دولتی به ‌منظور اشتراک در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویارک گردید.

در این سفر، ريیس اجراييه کشور به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کند و در صحبت خویش دیدگاه‌های رسمی حکومت وحدت ملی را در عرصه‌ی سیاسی٬‌امنیتی٬ مبارزه با تروریزم٬‌مبارزه با موامخدر، همکاری‌های منطقه‌ای، تقویت و تداوم همکاری‌های بین المللی با افغانستان٬ برگزاری انتخابات سالم و با اعتبار پارلمانی، شوری‌های ولسوالی و ریاست جمهوری، دستاوردهای افغانستان در عرصه حکومت‌داری، مبارزه با فساد، آموزش و پرورش، توانمندسازی زنان، پیش‌رفت‌ها و برنامه‌های اقتصادی، تلاش برای دست یافتن به توسعه‌ی پایدار به اساس طرح هزار‌ه‌ی سازمان ملل و چالش‌های داخلی و منطقه‌ای مطرح می‌کند.

رییس اجراییه کشور همچنان در حاشیۀ اجلاس سالانۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد با دبیرکل سازمان ملل متحد، روسای جمهور، نخست وزیران و وزرای خارجه تعدادی از کشورهای دوست و روسای شماری از سازمان‌های بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در این سفر به نمایندگی از افغانستان در ضیافتی که از سوی جلالتمآب دونالد ترامپ ريیس جمهور ایالات متحده امریکا میزبانی می‌گردد و در ضیافت رسمی‌یی که به افتخار روسای جمهور و نخست وزیران از سوی سرمنشی سازمان ملل متحد میزبانی می‌شود، اشتراک می‌کند.

رییس اجراییه کشور همچنان در این سفر برای بازتاب دیدگاه‌های حکومت و مردم افغانستان در شماری از مراکز پژوهشی و خانه‌های فکر در نیویارک سخنرانی می‌کند، با هییت‌مدیره تعدادی از نهادهای مهم رسانه‌ای دیدار و با رسانه‌ها‌‌ی ملی و بین المللی مصاحبه می‌نماید.

در این سفر رییس اجراییه کشور را جناب محترم صلاح الدین ربانی وزیر امورخارجه و شماری دیگر از مسوولان عالی رتبه جمهوری اسلامی افغانستان همراهی می‌نمایند.

 

ریاست امور رسانه‌ها

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان