رییس اجراییه در نشست با هیئت مدیره روزنامه وال استریت ژورنال: فشارها بالای پاکستان و طالبان باید برای دست یافتن به صلح تشدید یابد

محترم دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان روز چهارشنبه ۴ میزان ۱۳۹۷ در حاشیه اجلاس سالانه‌ی مجمع عمومی سازمان ملل متحد با هیئت مدیره روزنامه وال استریت ژورنال در نیویارک دیدار کرد.

در این نشست رییس اجراییه در سخنان مقدماتی خود در باره وضعیت سیاسی-امنیتی و دستاوردها و چالش‌ها در افغانستان سخن گفت و تصویر روشنی از وضعیت راه‌های بیرون رفت ارایه کرد.

سپس اعضای هیئت مدیره روزنامه پرسش‌های خود را در مورد قضایای مختلف چون استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا در جنوب آسیا، وضعیت امنیتی، مذاکرات صلح، روابط منطقه‌ای افغانستان، پدیده‌ی داعش، توقعات افغانستان از جامعه جهانی و ایالات متحده امریکا و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری مطرح ساختند. رییس اجراییه در این نشست به پرسش‌های مطرح شده با حوصله‌مندی پاسخ داد و تاکید نمود که به رغم چالش‌های موجود در افغانستان شاهد تغییرات عمده در جامعه است و او به آینده خوب کشور امیدوار است.

رییس اجراییه در بخشی از صحبت‌های خود در مورد روابط با پاکستان گفت که تاهنوز شاهد تغییری در استراتیژی پاکستان نیستیم و خواهان ادامه فشارها برپاکستان و ادامه و تشدید عملیات بر طالبان هستیم تا زمینه صلح فراهم گردد.