رییس اجراییه کشور در یک سفر رسمی عازم جاکارتا گردید

سپیدار-کابل: محترم دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در یک سفر رسمی دو روزه در رأس یک هیأت بلند رتبۀ دولتی به دعوت رسمی جلالتمآب یوسف کالا معاون رییس جمهور کشور دوست و برادر اندونیزیا عازم این کشور گردید.

در این سفر رئیس اجرائيه کشور با جلالتمآب جوکو ویدودو رییس جمهور اندونیزیا و جلالتمآب یوسف کالا معاون رییس جمهور دیدار می‌کند. رییس اجراییه در جریان سفر خود به اندونیزیا همچنان با شورای علما، اتاق‌های تجارت و صنایع و اعضای کمیسیون انتخابات این کشور دیدار می‌نماید.

رییس اجراییه همچنان در جریان اقامت خود در مرکز مطالعات سیاست خارجی اندونیزیا در مورد دست‌یافتن به صلح و آشتی در افغانستان و چالش‌های موجود در این مسیر سخنرانی می‌کند.

در این سفر روابط دوجانبه میان اندونیزیا و افغانستان، پیگیری تطبیق توافقات و تفاهم‌نامه‌های موجود میان دو کشور، گسترش روابط و دادوستد تجارتی میان دو کشور، نقش اندونیزیا در دست‌يافتن به صلح و آشتی در افغانستان و استفاده از تجربه‌ی‌این کشور در این راستا و راه‌های مبارزه با دهشت‌افگنی و افراط‌گرایی به بحث گرفته می‌شوند.

در این سفر رییس اجراییه کشور را محترم وزیر تجارت و صنایع، معاون شورای عالی صلح، معاون وزارت اقتصاد و تعدادی از تاجران ملی همراهی می‌نمایند.

 

ریاست امور رسانه‌ها

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان

۱۱ میزان ۱۳۹۷