رییس اجراییه در دیدار با رییس و اعضای رهبری اتاق‌های تجارت و صنایع اندونیزیا: دروازه‌های افغانستان به روی سرمایه‌گذاری شما باز است

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز چهارشنبه ۱۱ میزان ۱۳۹۷ بعد از مواصلت به جاکارتا با رییس و اعضای رهبری اتاق‌های تجارت و صنایع اندونیزیا دیدار کرد.

در این نشست رییس اتاق‌های تجارت و صنایع اندونیزیا تشریف آوری رییس اجراییه و هیئت همراه ایشان را به اندونیزیا خیرمقدم گفت و ابراز امیدواری نمود تا تشریف آوری رییس اجراییه زمینه‌های تجارت و سرمایه‌‌گذاری را بیش‌تر از پیش میان دو کشور فراهم سازد.

رییس اجراییه با تشکر از پذیرایی و حضور گرم و صمیمی رهبری و اعضای اتاق‌‌های تجارت و صنایع اندونیزیا به آنان گفت: در افغانستان زمینه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف چون معادن، زیرساختارها، انرژی، ساختمان و خدمات فراهم است و حکومت از سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی حمایت می‌کند. رییس اجراییه در بخش دیگر از صحبت‌هایی خود از آنان دعوت نمود تا به افغانستان بیایند و از نزدیک زمینه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجارت را مطالعه نمایند.

اعضا و رهبری اتاق‌های تجارت و صنایع اندونیزیا در صحبت‌های علاقمندی خود را برای سرمایه‌گذاری و تجارت با افغانستان ابراداشتند و هریک در باره‌ی علاقمندی و حوزه‌‌ی سرمایه‌گذاری خود و توانی‌و قابلیت‌های شرکت‌های اندونیزیایی حرف زدند. آنان گفتند شرکت‌های اندونیزیایی در بخش انرژی، معادن،‌ گردشگری و وارد کردن تولیدات داخلی به ویژه میوه‌ی افغانستان آماده سرمایه‌گذاری اند. آنان با استقبال از دعوت رییس اجراییه وعده سپردند که به زودی از افغانستان دیدن می‌نمایند.

مسوولان اتاق‌های تجارت و صنایع اندونیزیا گفتند که امسال نمایشگاه تولیدات و صنایع اندونیزیا در جاکارتا برگزار می‌گردد و آنان از تاجران افغانستان برای اشتراک در این نمایشگاه دعوت کرده‌اند. آنان همچنان گفتند که امسال نشست اتاق‌های تجارت کشورهای اسلامی در جاکارتا برگزار می‌شود و آنان از اتاق‌های تجارت افغانستان به عنوان عضو اتاق‌های تجارت کشورهای اسلامی دعوت نموده‌اند که در اجلاس شرکت کند.

در این نشست همچنان وزیر تجارت و تاجران کشور که رییس اجراییه را همراهی می‌کردند در باره زمینه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان صحبت کردند.