رییس اجراییه در برنامه تجلیل از استقلال کشور اشتراک کرد

جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه ایشان پنجشنبه شب (۱۲ میزان ۱۳۹۷) در برنامه‌ای که از سوی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در اندونیزیا در تالار هوتل رتز به خاطر تجلیل از نود و نهمین سالروز استقلال کشور برگزار گردیده بود اشتراک کردند.

در این برنامه جلالتمآب یوسف کالا معاون رییس جمهور اندونیزیا،‌وزیر امورزنان و حمایت از اطفال اندونیزیا، مقامات عالی رتبه دولتی،‌سفرا و نمایندگان کشورهای دوست مقیم اندونیزیا،‌نمایندگان نهادهای اجتماعی و تعدادی از بازیگران پارالمپیک افغانستان نیز اشتراک کردند.

در قدم نخست خانم رویا رحمانی سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در اندونیزیا در صحبت‌های خود روز استقلال را تبریک گفت و حضور مهمانان را در این نشست خیرمقدم. خانم رحمانی به ویژه از حضور رییس اجراییه و معاون رییس جمهور اندونیزیا و دیگر مقامات عالی رتبه کشور قدردانی کرد و در باره بهبود روابط میان کشور میزبان و افغانستان صحبت نمود.

سپس وزیر امور زنان و حمایت اطفال اندونیزیا به عنوان مهمان ویژه برنامه سخنرانی کرد و با تقدیر از حضور مهمانان ویژه روابط میان دو کشور را حسنه و دوستانه خواند و خواهان تحکیم هرچه بیشتر این روابط گردید.

آنگاه محترم دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه به ایراد سخن پرداخت و با تشکر از حضور مهمانان به ویژه معاون رییس جمهور اندونیزیا در برنامه ازتلاش‌های سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در اندونیزیا برای برگزاری این نشست قدردانی کرد. رییس اجراییه در صحبت‌های خود روابط میان دو کشور برادر و دوست را حسنه و نیک خواند و برگسترش روابط اقتصادی و تجارتی و دادوستدهای فکری-فرهنگی میان دو کشور تأکید کرد. رییس اجراییه همچنان از نقش اندونیزیا در روند صلح در افغانستان قدردانی نمود و خواهان ادامه این فعالیت‌ها گردید.