رییس اجراییه کشور پس از سفر رسمي دو روزه به جاکارتا به كابل برگشت

سپیدار-کابل: دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان پس از سفر رسمی دو روزه به اندونیزيا امروز يكشنبه ۱۵ میزان ۱۳۹۷ به كابل برگشت.

در این سفر رئیس اجرائيه کشور با جلالتمآب جوکو ویدودو رییس جمهور اندونیزیا و جلالتمآب یوسف کالا معاون رییس جمهور دیدار کرد. رییس اجراییه در جریان سفر خود به اندونیزیا همچنان با شورای علما، اتاق‌های تجارت و صنایع و اعضای کمیسیون انتخابات این کشور دیدار و ملاقات نمود.

رییس اجراییه همچنان در جریان اقامت خود در مرکز مطالعات سیاست خارجی اندونیزیا در مورد دست‌یافتن به صلح و آشتی در افغانستان و چالش‌های موجود در این مسیر سخنرانی كرد.

در این سفر، روابط دوجانبه میان اندونیزیا و افغانستان، پیگیری توافقات و تفاهم‌نامه‌های موجود میان دو کشور، گسترش روابط و دادوستد تجارتی میان دو کشور، نقش اندونیزیا در دست‌يافتن به صلح و آشتی در افغانستان و استفاده از تجربه‌ این کشور در این راستا و راه‌های مبارزه با دهشت‌افگنی و افراط‌گرایی به بحث گرفته شد.

در این سفر رییس اجراییه کشور را محترم وزیر تجارت و صنایع، معاون وزارت امورخارجه، معاون شورای عالی صلح، معاون وزارت اقتصاد و نمایندگان اتاق‌های تجارت افغانستان و تاجران ملی همراهی می‌كردند.

 

ریاست امور رسانه‌ها

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان