مشارکت ملیونی مردم در انتخابات پارلمانی مشت محکمی بردهان طالبان و دهشت‌افگنان

محترم دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷) با آقای میادون پیر سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این نشست دو طرف در باره انتخابات پارلمانی، مشارکت ملیونی مردم در این انتخابات و کنفرانس ژنیو در باره افغانستان بحث و تبادل نظر نمودند.

آقای پیر برگزاری انتخاباپ پارلمانی و مشارکت ملیونی مردم را در این انتخابات به رییس اجراییه تبریک گفت و از ادامه همکاری‌های اتحادیه اروپا برای افغانستان اطمینان داد. آقای پیر در صحبت‌های خود ابراز امیدواری نمود که نهادهای مسوول از یک‌سو زمینه رأی‌دهی شهروندان را فراهم نمایند و از سوی دیگر به شکایت‌های موجه شهروندان و نامزدان رسیدگی نمایند.

رییس اجراییه با قدردانی از نقش فعال اتحادیه اروپا و کمک‌های این اتحادیه برای برگزاری انتخابات حضور و مشارکت ملیونی مردم در انتخابات پارلمانی را مشت محکمی بردهان طالبان و دهشت‌افگنان خواند.

رییس اجراییه مشارکت ملیونی مردم در انتخابات را بیانگر حمایت مردم از دموکراسی و حق تعیین سرنوشت خواند و بر رسیدگی لازم به شکایات مردم و نامزدان و گرفتن درس‌های لازم از این انتخابات برای هرچه‌ بهتر برگزار نمودن انتخابات‌های بعدی تاکید کرد.

در این نشست همچنان در باره آمادگی‌ها برای کنفرانس ژنیو در باره افغانستان بحث شد.