رییس اجراییه کشور جهت اشتراک در نشست سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی اروپا وارد پاریس گردید

۲۸ عقرب ۱۳۹۷

سپیدار-کابل: محترم دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در رأس یک هیأت بلندپایۀ دولتی به دعوت سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی اروپا صبح امروز (دوشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۷) وارد پاریس پایتخت جمهوری فرانسه گردید.

در این سفر، رییس اجراییه‌ی کشور در افتتاح و نشست‌های هفته‌ی اروپایی-آسیایی ۲۰۱۸ سازمان همکاری‌و توسعه‌ی اقتصادی اشتراک و به عنوان سخنران اصلی به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان صحبت می‌نماید.

رییس اجراییه همچنان در دو نشست دیگر این سازمان در باره‌ی اولویت‌های اصلاحات در افغانستان و چشم‌انداز روابط با سازمان همکاری‌و توسعه‌ی اقتصادی در بخش تقویت توسعه‌ی بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی و شکل‌دهی آینده با اتخاذ سیاست‌های معقول در امور جنسیتی (جندر) اشتراک و سخنرانی می‌کند.

رییس اجراییه در صحبت‌‌های خود در این نشست‌ها از دستاوردها و چالش‌هایی افغانستان در بخش تجارت، سرمایه‌گذاری و اقتصاد صحبت می‌کند و با تشکر از همکار‌های سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی و اتحادیه‌‌ی اروپا برای افغانستان خواهان توسعه و افزایش این همکاری‌ها می‌گردد.

رییس اجراییه در حاشیه‌ی این سفر با مقامات عالی رتبه‌ی جمهوری فرانسه، رییس سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی، رییس یونسکو و سران هئیت‌های اشتراک کننده در این نشست دیدار و گفتگو می‌کند.

رییس اجراییه در صحبت‌های خود با مقامات فرانسه در باره همکاری‌های مشترک میان افغانستان و فرانسه، ادامه‌ی همکاری‌های فرانسه برای افغانستان، مبارزه با دهشت‌افگنی‌، روابط منطقه‌ای و بین‌المللی افغانستان و آخرین تحولات سیاسی-امنیتی در کشور صحبت می‌کند.

در این سفر رییس اجراییه کشور را محترم وزیر اقتصاد، رییس دارالإنشای شورای وزیران، مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهور، معین وزارت تجارت و صنایع و شماری دیگر از مسوولان عالی رتبه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان همراهی می نمایند.

 

ریاست امور رسانه‌ها

ریاست اجراییه‌ جمهوری اسلامی افغانستان