رییس اجراییه کشور: اسدالله خالد و امرالله صالح در شناخت دوست و دشمن شاخص هستند

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی روز (سه شنبه، ۴ جدی) در مراسم معرفی سرپرستان وزارت‌های داخله و دفاع در ارگ ریاست جمهوری گفت که نهادهای امنیتی باید بدون در نظرداشت مسایل سیاسی و گروهی کار کنند.

دوکتور عبدالله عبدالله در ابتدا، ضمن اتحاف دعا به روح شهدای حادثهٔ روز دوشنبه در کابل گفت که دشمن افغانستان بسیار جنایت‌کار و بی‌رحم هستند و در کشتار مردم بی‌گناه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسد.

رییس اجراییه کشور علاوه کرد: هر جنایتی‌که در افغانستان صورت می‌گیرد، مسوولیت اصلی متوجه طالبان است. چون این‌ها فضا را برای آمدن تروریستان بین‌المللی در افغانستان فراهم ساختند.

در ادامه، رییس اجراییه کشور خاطر نشان ساخت: شرایط فعلی کشور با روزهایی که ۱۸۰ هزار نیروی خارجی در کشور می‌جنگید، قابل مقایسه نیست. وضعیت جنگ و ماحول آن در افغانستان و منطقه تغییر کرده است.

دوکتور عبدالله عبدالله از کارنامهٔ وزرای پیشین دفاع و داخله ستایش کرد و گفت که تغییرات اداری آمده و می‌آید؛ اما کارنامه و خاطره نیک برای همیشه می‌ماند. شما در یک شرایط خاص مسوولیت این نهادها را به عهده گرفتید و درست عمل کردید.

رییس اجراییه کشور مسوولیت جدید سرپرستان وزارت‌های داخله و دفاع را تبریک گفت و افزود که باید در رأس نهادهای امنیتی کسانی باشند که دوست و دشمن را خوب بشناسند و بدانند که دشمن کیست و چه می‌خواهد. در این مورد آقایان صالح و خالد شاخص هستند و خودشان را ثابت کردند.

دوکتور عبدالله عبدالله برای سرپرستان وزارت‌های داخله و دفاع در کارشان آرزوی موفقیت نمود و گفت که نهادهای امنیتی نیازمند کار و اصلاحات بیشتر است.

رییس اجراییه کشور از آنان خواست که تقویت و هماهنگی میان نهادها، رسیده‌گی به مشکلات سربازان و اعتمادسازی را در اولویت کارشان قرار دهند.