پیام تسلیت ریاست اجراییه در پیوند به درگذشت داکتر محمد ابراهیم ملکزاده یکی از فرزانه‌گان جهاد و مقاومت و نماینده مردم غور در مجلس نمایندگان

سپیدار-کابل: با تاسف و تأثر فراوان اطلاع یافتیم که داکتر محمد ابراهیم ملک‌زاده یکی از فرزانه‌گان جهاد و مقاومت، نماینده مردم غور در پارلمان، مجاهد شهیر و یکی از فرزندان صادق، دلیر و متعهد افغانستان به رحمت حق پیوسته است.

شنیدن این خبر ناگوار برای من، مردم افغانستان و هم‌سنگران و دوستان آن بزرگ مرد تکان‌دهنده است. داکتر ابراهیم یکی از استوانه‌های محکم جهاد و مقاومت و پشتوانۀ مطمین برای مردم در حوزۀ غرب بود.

شادروان داکتر ابراهیم ملکزاده از دوستان و همکاران بسیار نزدیک و مورد اعتماد قهرمان ملی کشور شهید احمدشاه مسعود بود و در دوره‌های جهاد و مقاومت، کارنامه‌ها و مبارزات درخشانی را از خود به میراث گذاشته است. از سال‌ها بدین‌سو با داکتر ابراهیم ملک‌زاده دوستی و شناخت نزدیک داشتیم و همیش در تماس بودیم. مرحوم ملک‌زاده در دوستی و پایداری، کم‌مانند و شهره بود.

شادروان داکتر ملکزاده همواره در کنار مردم بود و حتی در دوره نماینده‌گی‌اش در پارلمان، از مبارزه با دشمن و حفاظت از جان و مال مردم غافل نماند. اخیراً، هنگام یورش وحشیانۀ طالبان به ولسوالی تیورۀ ولایت غور، شادروان ملکزاده فرماندهی جنگ را در محل بر عهده گرفت و با تمام قوت طالبان را سرکوب و متواری ساخت.

داکتر ابراهیم ملک‌زاده در فصل جدید دو بار از مردم ولایت غور در پارلمان افغانستان به گونۀ شایسته نماینده‌گی کرد و در این دور انتخابات پارلمانی هم با رای قابل ملاحظه و کسب اعتماد مردم آن ولایت پیروز شد.

در این شرایط حساس، مرگ غم‌انگیزِ دوست و برادر گرامی‌ام داکتر ابراهیم ملک‌زاده برای همۀ مردم افغانستان به ویژه جریان مبارزه با ترور و هراس‌افگنی، جبران‌ناپذیر و ضایعۀ کلان می‌باشد.

درگذشت شادروان داکتر محمد ابراهیم ملکزاده را برای مردم افغانستان، مجاهدین، رهبری و اعضای جمعیت اسلامی، هم‌سنگران، دوستان و به‌ویژه باشنده‌گان باعزت ولایت غور و فامیل محترم‌شان تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند کریم برای آن مرحوم جنت فردوس آرزومندیم.

 

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان