پادشاه اردن در دیدار با رییس اجراییه افغانستان خواهان افزایش مبادلات اقتصادی میان دو کشور شد

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان امروز (شنبه،‌۱۷ حمل ۱۳۹۸) در حاشیۀ اجلاس جهانی اقتصاد درباره خاورمیانه و شمال افریقا، با اعلی‌حضرت عبدالله دوم پادشاه اردن ملاقات کرد.

در این دیدار، پادشاه اردن تشریف‌آوری رییس اجراییه را به اردن و اشتراک وی در اجلاس مجمع اقتصادی جهان درباره خاورمیانه و شمال افریقا را خیرمقدم و خوش آمدید گفت.

اعلی‌حضرت عبدالله دوم، افغانستان را از دوستان و متحدان تاریخی اردن خواند و آمادگی همه‌جانبۀ کشورش را برای همکاری در عرصه‌های مختلف با افغانستان ابراز داشت.

پادشاه اردن با تأکید بر تداوم همکاری‌ها میان دو کشور، بر افزایش مبادلات تجارتی میان سکتور خصوصی اردن و افغانستان تأکید کرد.

در ادامه، رییس اجراییه با تشکر و قدردانی از استقبال پادشاه و حکومت اردن، کشور شاهی اردن را از دوستان و متحدان تاریخی افغانستان خواند.

دوکتور عبدالله عبدالله در ادامه صحبت‌های خود از کمک‌ها و همکاری‌های اردن برای افغانستان در سالیان اخیر در زمینۀ آموزش کماندوهای افغانستان و بخش صحت عامه سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه کشور ضمن سپردن وعده دربارۀ نهایی‌سازی تفاهم‌نامه تجارتی میان دو کشور گفت که به زودی هیأتی از تاجران افغانستان به همکاری اتاق‌های تجارت به اردن سفر می‌کند تا زمینه‌های دادوستد تجاری میان دو کشور را مطالعه نمایند و از فرصت‌های پیش‌رو استفاده بهینه گردد.