رییس اجراییه کشور برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد درباره خاورمیانه و شمال آفریقا وارد اردن گردید

شنبه ۱۷ حمل ۱۳۹۸

سپیدار- کابل: محترم دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز (‌شنبه ۱۷ حمل ۱۳۹۸)، به دعوت رسمی «مجمع اقتصادی جهان - درباره خاورمیانه و شمال آفریقا» وارد کشور شاهی اردن گردید.

رییس اجراییه کشور در گشایش اجلاس مجمع اقتصادی جهان اشتراک و در چندین نشست درباره افغانستان، افراط‌گرایی، راه‌های دست‌یافتن به صلح و آشتی سخنرانی می‌کند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه مجمع اقتصادی جهان با اعلی‌حضرت عبدالله دوم پاشاه اردن، انتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد، نخست‌وزیر اردن، روسای سازمان‌های بین‌المللی، نمایندگان عالی رتبه‌کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و شخصیت‌های بین‌المللی دیدار می‌کند.

رییس اجراییه کشور همچنان در جریان اقامت خود با شماری از رسانه‌های بین‌المللی و ژورنالستان در باره آخرین تحولات افغانستان مصاحبه و صحبت می‌نماید.

اجلاس مجمع اقتصادی جهان درباره خاورمیانه و شمال آفریقا امسال به تاریخ ۱۷ تا ۱۸ حمل ۱۳۹۸ برابر به ۶ تا ۷ اپریل ۲۰۱۹ در دریای مرده‌ی (بحرالمیت) اردن به اشتراک بیش از یک‌ هزار تن از تاجران، سیاست‌مداران، نمایندگان حکومت‌ها، نهادهای بین‌المللی و جامعه مدنی به مدت دو روز برگزار می‌گردد.

در این اجلاس قضایای مهم اقتصادی و سیاسی منطقه‌یی، تغییرات اقلیم در سطح منطقه و جهان، همکاری‌های منطقه‌يی، راه‌های دست یافتن به صلح و مبارزه با افراط‌ گرایی، راه‌های استفاده بهینه از انقلاب چهارم صنعتی و همکاری با سازمان‌های بین‌المللی، منطقه‌یی و سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی در عصر جهانی شدن به بحث گرفته می‌شود.

رسانه‌های محترم برای معلومات می‌توانند با شماره‌های ذیل در تماس شوند:

دکتور مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی ریاست اجراییه:

962770686623+

علی فرهاد هویدا مسوول روابط با رسانه‌ها:

962770298662+

 

ریاست امور رسانه‌های

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان