رییس اجراییه با معاون سفارت امریکا در افغانستان دیدار کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (سه شنبه، ۲۰ حمل ۱۳۹۸) با خانم کرن دیکر معاون سفارت ایالات متحده امریکا در افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار رییس اجراییه کشور مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خاطر کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای ایالات متحده در حمله انتحاری در ولایت پروان ابراز داشت. رییس اجراییه با محکوم کردن این حمله که از سوی دشمنان مشترک افغانستان و ایالات متحده امریکا صورت گرفته، مراتب تسلیت خود را با خانواده‌های قربانیان،‌ سفارت امریکا در کابل، قوای حمایت قاطع، حکومت و مردم ایالات متحده بیان کرد.

معاون سفیر ایالات متحده امریکا با تشکر از رییس اجراییه کشور این عمل را کار دشمنان مشترک هردو کشور دانست و تاکید کرد که مبارزه مشترک هردو طرف علیه دهشت‌افگنی ادامه میابد و عملیات‌های زبوبانه‌یی از این دست اراده ایالات متحده و جامعه بین‌المللی را در مبارزه با تروریزم و تأمین صلح متزلز نمی‌سازد.

در این نشست دو طرف در باره مذاکرات صلح، روابط دوجانبه و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بحث و تبادل نظر کردند.

خانم دیکر در صحبت‌های خود تأکید نمود که کشورش از برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کند و طرف‌دار ادامه روند دموکراتیک در افغانستان می‌باشد.