رییس اجراییه کشور به دعوت رسمی جلالتمآب رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه وارد این کشور گردید

سپیدار-کابل: محترم دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز، (‌پنجشنبه ۱۲ ثور ۱۳۹۸)، به دعوت رسمی جلالتمآب رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه وارد این کشور گردید.

رییس اجراییه در جریان اقامت خویش در ترکیه با جلالتمآب رجب طیب اردوغان و مقامات این کشور ملاقات می‌کند و در مراسم‌‌افتتاح مسجد جامع چاملیجا در شهر استانبول یکی از بزرگ‌ترین مساجد ترکیه اشتراک می‌نماید.

روابط دوجانبه میان دو کشور، تلاش‌ها برای برقراری صلح، روابط منطقه‌یی افغانستان و نقش مثبت ترکیه در برقراری صلح در افغانستان، افزایش همکاری‌های ترکیه برای افغانستان، آموزش نظامیان کشور، سرمایه‌گذاری، افزایش مبادلات تجارتی و مبارزه با دهشت‌افگنی محورهای بنیادی بحث‌ها و ملاقات‌های این سفر را تشکیل می‌دهند.

ترکیه از دوستان و متحدان تاریخی افغانستان است و در مراحل مختلف به ویژه در سالیان اخیر افغانستان را در عرصه بازسازی، اقتصاد، مبارزه با دهشت‌افگنی و نهادسازی در کنار دوستان و متحدان بین‌المللی کمک و یاری نموده است.

در میدان هوای بین‌المللی استانبول معاون والی استانبول، رییس تشریفات وزارت امورخارجه ترکیه، سفیر و جنرال قونسل افغانستان در ترکیه از رییس اجراییه کشور استقبال کردند.

 

ریاست امور رسانه‌های

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

پنجشنبه ۱۲ ثور ۱۳۹۸