امریکا به کمک‌ها و حضور خود در کنار مردم افغانستان ادامه می‌دهد

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با خانم الیس ویلز معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این دیدار رییس اجراییه کشور تشریف آوری خانم ویلز را به افغانستان خیر مقدم گفت و از کمک‌ها و حمایت‌های همیشگی ایالات متحده امریکا از افغانستان سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه در ملاقات با خانم ویلز تصویر روشنی از وضعیت سیاسی-امنیتی افغانستان ارایه کرد و بر تعهد حکومت و مردم افغانستان برای دست‌یافتن به صلح دایمی و عادلانه و برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار تأکید کرد.

خانم ویلز با تشکر از رییس اجراییه کشور گفت که امریکا به کمک‌ها و حضور درازمدت خود در کنار مردم افغانستان ادامه می‌دهد. خانم ویلز در ادامه صحبت‌های خود گفت که در جریان اقامت خود در کابل با مقامات حکومت افغانستان در مورد بازنگری کمک‌های ملکی ایالات متحده برای حکومت‌داری خوب و دست‌ یافتن به خودکفایی بحث و تبادل نظر می‌کند.

خانم ویلز همچنان گفت که ایالات متحده امریکا تلاش می‌کند تا صلح عادلانه و دایمی در افغانستان از طریق مذاکرات همه شمول به دست آید. معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا همچنان تعهد حکومت خود را برای کمک به انتخابات سراسری و با اعتبار در افغانستان ابراز داشت.