رییس اجراییه کشور با رییس جمهور تاجیکستان دیدارکرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (جمعه ۲۴ جوزای ۱۳۹۸) با جلالتمآب امام علی رحمان رییس جمهور تاجیکستان در حاشیه اجلاس سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) در قصر ملت در شهر دوشنبه دیدار کرد.

در این دیدار رییس جمهور تاجیکستان تشریف آوری رییس اجراییه کشور و اشتراک در پنجمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) را خیر مقدم و خوش آمدید گفت. رییس جمهوری تاجیکستان، افغانستان را از دوستان و متحدان استراتیژیک تاجیکستان خواند و علاوه کرد که روابط میان دو کشور مستحکم و استوار بر اصول و ارزش‌های مشترک تاریخی-فرهنگی می‌باشد.

رییس جمهور تاجیکستان در ادامه صحبت‌های خود گفت که کشورش خواهان صلح و ثبات در افغانستان می‌باشد و آماده است افغانستان را در تمام‌عرصه‌ها همکاری نماید. رییس جمهور تاجیکستان صلح و ثبات در افغانستان را به نفع صلح و ثبات در منطقه و رشد و توسعه اقتصادی خواند و خواهان گسترش روابط تجارتی-اقتصادی میان دو کشور گردید.

رییس اجراییه کشور با قدردانی از استقبال گرم حکومت و مردم تاجیکستان روابط میان دو کشور را حسنه خواند و علاوه کرد که تاجیکستان از دوستان و متحدان نزدیک افغانستان است. رییس اجراییه از توجه و علاقمندی خاص رییس جمهور تاجیکستان به قضایای افغانستان و کمک به صلح و بازسازی این کشور سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه بر تحکیم و گسترش روابط میان دو کشور تأکید نمود و خواهان افزایش دادوستد تجارتی و توسعه اتصال منطقه‌یی میان دو کشور گردید.

رییس اجراییه همچنان از همکاری تاجیکستان در مبارزه با دهشت‌افگنی و قاچاق مواد مخدر به نیکی یاد کرد و آمادگی افغانستان را برای همکاری در مبارزه با تهدیدهای مشترک ابراز داشت.

رییس اجراییه همچنان میزبانی اجلاس سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) برای رییس جمهور و مردم تاجیکستان تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود که این اجلاس به دستاوردها و تصامیم ملموس در قبال قضایای مهم آسیا و منطقه دست یابد.