رییس اجراییه کشور با نخست وزیر جمهوری آذربایجان دیدارکرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (جمعه ۲۴ جوزای ۱۳۹۸) با جلالتمآب نوروز محمودوف نخست وزیر جمهوری آذربایجان در حاشیه اجلاس سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) در شهر دوشنبه دیدار کرد.

در این دیدار نخست وزیر آذربایجان روابط میان افغانستان و آذربایجان را دوستانه و نیک خواند و از ادامه همکاری‌های کشورش برای افغانستان اطمینان داد. آقای محمودوف در ادامه صحبت‌های خود گفت که کشورش از تأمین صلح و ثبات در افغانستان حمایت می‌کند و آماده است در این راستا افغانستان را همکاری نماید.

رییس اجراییه با قدردانی از حضور و کمک‌های آذربایجان این کشور را از متحدان و دوستان افغانستان خواند. رییس اجراییه از نقش فعال آذربایجان در زمینه‌سازی برای ایجاد کارادور راه لاجورد تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که این مسیر منطقه را در رشد اقتصادی، افزایش دادوستد تجارتی و تحقق اتصال منطقه‌یی کمک نماید.

دو طرف در این دیدار بر ادامه و گسترش روابط میان دو کشور تأکید کردند و ابراز امیدواری نمودند که نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) زمینه‌ همگرایی منطقه‌یی و همکاری‌های بیشتر میان کشورهای عضو این سازمان را فراهم سازد.