اعلامیه ریاست اجراییه در پیوند به حمله دهشت‌افگنانه امروز در کابل

سپیدار-کابل: دهشت‌افگنان خدا ناترس و جنایتکار یکبار دیگر با راه‌ اندازی حمله دهشت‌افگنانه آرامش شهر کابل و شهروندان عزیز ما را برهم زدند.

در حمله دهشت‌افگنانه امروز متاسفانه تعدادی از شهروندان ما به شهادت رسیدند و تعدادی زخمی شدند. به شهدا بهشت برین و به زخمی‌های این حادثه المناک شفای عاجل آرزوی داریم.

گروه مزدور، منافق، تروریست و تروریست‌پرور طالب از یکسو سخن از صلح می‌زند و از سوی دیگر به شهروندان بی‌دفاع و مراکز ملکی حمله‌ور می‌شود.

شهروندان ما می‌دانند که حملات و برنامه‌های این گروه مزدور برای گرفتن شهرها و اماکن استراتیژیک در تابستان امسال به خاطر حملات پیش‌گیرانه‌ی قوای مسلح کشور به شکست مواجه گردید و دشمنان وطن در سراسر افغانستان متحمل خسارات و تلفات فراوان گردیدند. به این دلیل می‌خواهند با راه اندازی حملات انتحاری آرامش شهروندان ما را برهم زنند و از حضور نحس خود با نارواترین شیوه‌های ضد اسلامی و انسانی خبر دهند.

پیام ما به دهشت‌افگنان روشن است: با انتحار جز روسیاهی و نفرت و انزجار مردم چیزی به دست آورده نمی‌توانید. مردم شجاع و غیور ما سال‌ها است در مقابل شما پیام‌آوران قتل،‌ نفرت و انزجار می‌جنگند و این مبارزه به رغم قربانی‌های بی‌شمار همچنان تا پیروزی حق بر باطل و نور بر ظلمت ادامه میابد.

از سرعت عمل نیروهای مسلح در رسیدگی به حادثه و شفاخانه‌ها در رسیدگی به مجروحان تقدیر می‌نماییم.

 

دکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان