رییس عمومی صلیب سرخ در ملاقات با رییس اجراییه : افغانستان در اولویت برنامه‌های صلیب سرخ قراردارد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه‌ي اجلاس سالانه کران مونتانا با آقای پیتر موریر رییس عمومی صلیب سرخ در اقامتگاه خود در شهر ژنیو دیدار کرد.

در این دیدار رییس اجراییه از حضور دایمی، کمک‌ها و فعالیت‌های صلیب سرخ در افغانستان به ویژه کمک‌های این سازمان برای وزارت صحت عامه تشکر و قدردانی کرد و با در نظرداشت نیازها و وضعیت در افغانستان خواهان ادامه و گسترش فعالیت‌های این نهاد برای افغانستان گردید.

آقای موریر با سپاس‌گزاری از همکاری نزدیک حکومت افغانستان و توجه ویژه رییس اجراییه به فعالیت‌ها و قضایای مربوط صلیب سرخ گفت که افغانستان یکی از اولویت‌های کاری این سازمان را تشکیل می‌دهد و کمک‌ها و برنامه‌های صلیب سرخ برای افغانستان به رغم چالش‌های امنیتی ادامه میابد.

آقای موریر در جریان ملاقات گزارش و توصیه‌های این سازمان در باره بهبود وضعیت زندان‌ها در افغانستان را که از سوی این ‌نهاد تهیه شده به رییس اجراییه تقدیم کرد و خواهان توجه حکومت به توصیه‌های گزارش گردید.

رییس اجراییه تعهد حکومت را در زمینه برخورد انسانی با زندانیان و بهبود وضعیت زندان‌ها تکرار کرد و وعده سپرد که حکومت به توصیه‌های این سازمان توجه می‌نماید.