رییس اجراییه کشور برای اشتراک در سی‌امین اجلاس سالانه کران‌مونتانا وارد سویس گردید

سپیدار-کابل: دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز (پنجشنبه ۶ سرطان ۱۳۹۸) به دعوت رسمی آقای جین‌پول کرتن رییس عمومی نهاد بین‌المللی کران مونتانا جهت اشتراک در سی‌امین اجلاس سالانه این نهاد وارد سویس گردید.

رییس اجراییه در جریان اقامت خویش در سویس در افتتاح سی‌امین اجلاس سالانه کران مونتانا و بحث‌های آن اشتراک و سخنرانی می‌نماید. رییس اجراییه کشور در حاشیه این اجلاس با تعدادی از شخصیت‌ها، نمایندگان کشورهای اشتراک کننده و رووسای سازمان‌های بین‌المللی دیدار و در باره قضایای کشور گفتگو می‌کند.

سی‌امین اجلاس سالانه کران مونتانا از ۲۶ تا ۲۹، ۲۰۱۹ در شهر ژنیو-سویس به اشتراک رووسای دول، نخست‌وزیران، وزرا، سیاست‌مداران، رووسا و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های منطقه‌یی، سازمان‌های غیر دولتی، تاجران و سرمایه‌گذاران بیش از صد کشور برگزار می‌گردد.

در این اجلاس مهم‌ترین قضایای سیاسی، اقتصادی و منطقه‌یی با تأثیرات و پیامدهای بین‌المللی برای بشریت به هدف دست یافتن به دنیای بهتر مورد بحث، تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. طرح راه ابریشم که از سوی کشور چین دنبال می‌گردد نیز شامل دستور کار اجلاس سالانه این نهاد است.

 

ریاست امور رسانه‌های

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

۶ سرطان ۱۳۹۸