رییس اجراییه در دیدار با رییس پارلمان افغانستان: ارتباط میان پارلمان و قوه‌ی اجراییه تقویت می‌گردد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۲۴ سرطان ۱۳۹۸) با جلالتمآب میر رحمان رحمانی رییس پارلمان افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این دیدار رییس اجراییه کشور انتخاب آقای رحمانی را به ریاست پارلمان افغانستان به اکثریت آراء مبارک گفت و برای او و پارلمان افغانستان در انجام وظایف و مسوولیت‌های این نهاد آرزوی موفقیت کرد.

رییس اجراییه با تأکید بر استقلال قوه‌ی مقننه خواهان تقویت و کار نزدیک میان قوه‌ی اجراییه و قوه‌ي مقننه گردید و ابراز امیدواری نمود که بعد از تکمیل روند تعیینات رهبری پارلمان و کمیسیون‌های این نهاد اعضای محترم پارلمان با در نظرداشت وحدت ملی و منافع ملی کشور با اتحاد و همدلی به کارها و وظایف خویش رسیدگی نمایند.

آقای رحمانی با سپاس‌گزاری از رییس اجراییه از همکاری نزدیک میان قوه‌ی مقننه و اجراییه اطمینان داد و در صحبت‌های خود تأکید کرد که پارلمان کشور بعد از نهایی شدن تعیینات رهبری با در نظرداشت منافع ملی کشور با اتحاد و همبستگی به کارها و وظایف خویش رسیدگی می‌نماید و آماده است با حکومت در انجام وظایف و مسوولیت‌های مشترک از نزدیک همکاری نماید.

در این نشست دو طرف همچنان در باره آخرین تحولات سیاسی کشور بحث و تبادل نظر کردند.