فرماندهان ارشد ایالات متحده امریکا و بریتانیا در دیدار با رییس اجراییه: به ادامه همکاری و کمک‌های درازمدت با نیروهای مسلح افغانستان متعهد هستیم

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز (پنجشنبه، ۳ اسد ۱۳۹۸) با جنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک قوای مسلح ایالات متحده امریکا و جنرال نیکولا پتریک کارتر رییس ستاد مشترک کل ارتش بریتانیا در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار که آقای جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان و جنرال میلر فرمانده حمایت قاطع در افغانستان آنان را همراهی می‌کردند، رییس اجراییه تشریف آوری جنرال دانفورد و جنرال کارتر را به افغانستان خوش آمدید گفت و از همکار‌ی‌ها، خدمات و توجه آنان و کشورهای متبوع‌شان به افغانستان قدردانی کرد.

رییس اجراییه با ارایه تصویر روشنی از آخرین تحولات سیاسی-امنیتی در افغانستان روابط و همکاری‌ میان قوای مسلح دو کشور را رضایت بخش خواند و با قدردانی از مبارزات و قربانی‌های مشترک قوای مسلح افغانستان و متحدان بین‌المللی در مبارزه علیه دهشت‌افگنی و تهدیدهای مشترک، خواهان ادامه و گسترش این همکاری‌ها گردید.

دوکتور عبدالله عبدالله در صحبت‌های خود تأکید کرد که به‌رغم جنگ‌های شدید، طالبان موفق نشدند به اهداف از قبل برنامه‌ریزی شده خود برای تصرف شهرها دست یابند و در جبهات جنگ متحمل تلفات و خسارات شدیده شده‌اند.

رییس اجراییه دست یافتن به صلح پایدار و عادلانه را از خواست‌های مردم افغانستان خواند و از تلاش‌های متحدان بین‌المللی افغانستان برای دست‌یافتن به صلح قدردانی کرد.

جنرال دانفورد در صحبت‌های خود با قدردانی از قربانی‌های قوای مسلح افغانستان در مبارزه با دهشت‌افگنی گفت که صلح در اولویت برنامه‌های حکومت ایالات متحده قرار دارد، اما در برنامه و همکاری ما با حکومت و ارتش افغانستان کدام تغییری نیامده است. آقای دانفورد همچنان علاوه نمود که پیوندهای عمیقی میان قوای مسلح دو کشور در سالیان مبارزه و قربانی‌های مشترک شکل گرفته و همکاری‌ها میان قوای مسلح دو کشور برای درازمدت ادامه پیدا می‌کند.

جنرال کارتر نیز از ادامه حمایت کشورش از قوای مسلح افغانستان اطمینان داد.