رییس اجراییه کشور: شادروان محمد ظاهر شاه، فهم عمیق از منافع ملی کشور داشت

رییس اجراییه حکومت افغانستان امروز (چهارشنبه، ۲ اسد) در دوازد‌همین مراسم سالیاد درگذشت اعلیحضرت محمد ظاهرشاه، بابای ملت و شاه سابق افغانستان اشتراک کرد.

دوکتور عبدالله عبدالله ضمن اتحاف دعا به روح آن مرحوم با خانواده‌ شاه ابراز همدردی کرد و گفت که محمد ظاهر شاه در زمان اقتدارش کشور را با عزت و صلابت اداره کرد. چون، ایشان فهم درست از منافع ملی و ضرورت وحدت ملی در کشور داشت.

رییس اجراییه کشور افزود که شادروان ظاهر شاه یک شخصیت ملی، متواضع و وطن‌دوست بود که صلح و عزت افغانستان را می‌خواست. طیف وسیع از مردم بر این موارد معترف‌اند.

دوکتور عبدالله عبدالله علاوه کرد که شاه سابق افغانستان یک شخصیت واقعی بود، نه ساختگی. مشکل کلان این روزها همین است که شخصیت‌های ساختگی و واقعی خلط شده است.

رییس اجراییه کشور تاکید کرد که با شخصیت‌های ساختگی این مُلک به جایی نمی‌رسد. زیرا کسی‌که از منافع ملی می‌گذرد، دست به هر کاری می‌زند.

دوکتور عبدالله عبدالله به ابعاد شخصیتی شاه پرداخت و گفت که ایشان به هنر، ورزش، شعر و ادب علاقۀ خاص داشتند. مبالغه نمی‌کردند، به خیر و صلاح مملکت می‌اندیشیدند.

از دوازدهمین سالیاد درگذشت شادروان محمد ظاهر شاه، پادشاه سابق افغانستان و بابای ملت در مقبرهٔ آن مرحوم با حضور شخصیت‌های سیاسی، جهادی و فرهنگی گرامی‌داشت به عمل آمد.

رییس اجراییه در این مراسم بر مزار شاه سابق اکلیل گذاشت.