اعلامیه ریاست اجراییه در پیوند تهدید‌های طالبان مبنی بر اخلال انتخابات

سپیدار-کابل: فردا (شنبه، ۶ میزان ۱۳۹۸)، مردم افغانستان برای انتخاب رییس جمهور آینده خویش به پای صندوق‌های رأی می‌روند. انتخابات یکی از دستاوردهای بزرگ مردم افغانستان برای حق تعیین سرنوشت و انتخاب زعامت سیاسی است. شهروندان کشور با استفاده از حق قانونی خویش و با درک مسوولیت شهروندی به پای صندوق‌های رأی می‌روند.

متاسفانه طالبان با صدور اعلامیه‌هایی علیه امنیت انتخابات حرف زده‌و شهروندان کشور را تهدید کرده‌اند تا در انتخابات شرکت نکنند. ما این عمل طالبان را که مغایر راهنمودهای دینی و حقوق شهروندان کشور می‌باشد محکوم می‌کنیم. مردم افغانستان در دوره‌های مختلف به رغم تهدیدهای امنیتی برای دفاع از مردم‌سالاری و حق انتخاب به پای صندوق‌های رفته‌اند و زعیم و نماینده خویش را انتخاب کرده‌اند. باورمندیم که در این مرحله نیز مردم با عزت و پرافتخار ما با شکوه و گسترده به پای صندوق‌های رأی می‌روند و از حق انتخاب خویش هدفمندانه و مسوولانه استفاده می‌کنند.

از تمام جهت‌ها و طرف‌ها خواهشمندیم در برگزاری انتخابات در یک فضای امن صادقانه همکاری نمایند و به قوای مسلح و امنیتی کشور هدایت می‌دهیم تا در کنار تأمین امنیت انتخابات و رأی‌دهندگان از هرنوع تلاش دهشت‌افگنانه برای برهم زدن انتخابات جلوگیری نمایند.

 

دکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان