پیام ریاست اجراییه در پیوند به پانزدهمین سالروز تأسیس تلویزیون طلوع

سپیدار- کابل: پانزدهمین سالروز تأسیس تلویزیون جهانی طلوع را به مؤسسین، دست‌اندرکاران و خانواده رسانه‌های کشور تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

طلوع در یک‌ونیم دهه با غلبه بر چالش‌ها و دشواری‌های بی‌شمار، امروزه در کنار دیگر رسانه‌های کشور به یکی از بزرگترین و اثرگذارترین رسانۀ تصویری در افغانستان، منطقه و جهان تبدیل شده است.

ظهور طلوع یک تحول کلان اجتماعی و فرهنگی در افغانستان بود. شبکۀ طلوع به همت ژورنالستان و نخبگان جوان توانسته در تغییرات اجتماعی یک‌ونیم دهۀ پسین، جایگاه ویژه و قابل محاسبه‌یی داشته باشد. طلوع با بخش‌های طلوع نیوز، رادیو آرمان و آرکوزیا همانند یک نهاد بازرس و ناظر در برابر اعمال حکومت، نهادهای مدنی و ... عمل می‌کند و در مبارزه با فساد و پاسخگویی نهادهای دولتی نقش قابل دید داشته است.

در این مدت، طلوع و شبکه‌های مرتبط به موبی گروپ نقش یک دانشگاه حرفه‌یی و مسلکی را بازی کرده و صدها کادر و ظرفیت را به جامعۀ رسانه‌یی افغانستان و رسانه‌های بین‌المللی تقدیم کرده است. شبکۀ طلوع به سان دیگر رسانه‌های کشور ما نماد و مظهر افغانستان جدید و نشانۀ تحول نسلی در جامعۀ ما است.

خوش‌حالیم که با گذشت هر روز فرصت فعالیت آزاد و اطلاع‌رسانی به رسانه‌های کشور فراهم می‌شود. آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات دست‌آورد برگشت‌ناپذیر و غیرقابل معامله است.

 

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان