رییس اجراییه با معاون وزارت دولت فدرال آلمان برای همکاری و توسعه‌ی اقتصادی دیدار کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان امروز (یکشنبه، ۱۲ عقرب ۱۳۹۸) با آقای مارتین ییگر معاون وزارت دولت فدرال آلمان برای همکاری و توسعه اقتصادی، در حالی‌که آقای مارکوز پوتزل نماینده ويژه آلمان برای افغانستان و پاکستان و سفیر این کشور در کابل وی را همراهی می‌کردند ملاقات کرد.

 

آقای ییگر در صحبت‌های خود گفت که کشورش به تعهدات خود برای همکاری به افغانستان متعهد است و این کشور را در بخش‌های مختلف کمک می‌کند. وی همچنان میزان کمک‌های آلمان برای افغانستان در سال جاری و آینده را مشخص ساخت.

 

نماینده ویژه آلمان در صحبت‌های خود در باره صلح و انتخابات سخن گفت. وی برای قراری صلح را از اولویت‌های جامعه جهانی خواند و ابراز امیدواری نمود که تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح نتیجه بدهد.

وی برگزاری انتخابات را به رییس اجراییه تبریک گفت و با حمایت از استفاده از تکنالوژی بر شفافیت انتخابات تاکید کرد و علاوه نمود که کشورش طرف‌دار شفافیت انتخابات در افغانستان است.

رییس اجراییه از کمک‌ها و قربانی‌های آلمان برای افغانستان قدردانی نمود و با تشکر از کمک‌های تازه اعلان شده آلمان، خواهان ادامه همکاری‌ها میان دو کشور گردید.

رییس اجراییه همچنان در صحبت‌های خود صلح را از اولویت‌های مردم افغانستان خواند و از تلاش‌های جامعه‌ی جهانی در راه استقرار صلح قدردانی نمود.

رییس اجراییه در باره انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان گفت: ما منتظر اعلان نتایج از سوی کمیسیون‌های مستقل انتخاب هستیم و با نظارت از عملکردهای این نهادها بر اصل شفافیت در انتخابات تاکید می‌نماییم.