از عضویت کامل افغانستان در سازمان همکاری‌های شانگهای پشتیبانی می‌کنیم

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه افغانستان بعد از ظهر امروز (جمعه ۱۰ عقرب ۱۳۹۸) با آقای ولادیمیر نوروف دبیرکل سازمان همکاری‌های شانگهای در شهر تاشکند جمهوری ازبیکستان دیدار کرد.

 

آقای نوروف تشریف آوری رییس اجراییه و اشتراک در نشست سران حکومت‌های سازمان را خیرمقدم گفته افزود: برگزاری موفقانه انتخابات را برای شما تبریک می‌گوییم. افغانستان برای سازمان از اهمیت فوق‌العاده برخوردار است و با شناختی که از افغانستان دارم از تلاش‌های کشور شما برای عضویت کامل سازمان پشتیبانی می‌کنیم.

 

آقای نوروف همکاری کامل سازمان را با افغانستان در بخش‌های مختلف اعلان کرد. دبیرکل سازمان همکار‌ی‌های شانگهای همچنان حمایت خود را از تلاش‌های صلح در افغانستان ابراز داشت.

 

رییس اجراییه با سپاس‌گزاری از دبیرکل سازمان، در باره وضعیت در افغانستان و نیاز به همکاری‌های مشترک منطقه‌یی به وی معلومات ارایه کرد. رییس اجراییه گفت که مردم افغانستان طرف‌دار صلح اند و نتایج انتخابات نیز به زودی در کشور اعلان می‌گردد.

 

رییس اجراییه از توجه دبیرکل برای عضویت کامل افغانستان استقبال کرد و صلح و امنیت در افغانستان و غالب شدن بر دهشت‌افگنی و افراط‌گرایی را ضامن ثبات و رفاه منطقه دانست.