پیام ریاست اجراییه به‌مناسبت میلاد با سعادت پیغمبر بزرگ اسلام

سپیدار- کابل: میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) ناجی بشریت و آخرین فرستادۀ خدا بر روی زمین را برای همۀ مسلمان جهان و افغانستان تبریک و تهنیت می‌گوییم.

حضرت محمد (ص) در شرایطی به پیغمبری مبعوث شد که شبه جزیرۀ عرب با خرافات، بی‌عدالتی، ظلم و سنت‌های ناپسند اجتماعی دست‌وپنجه نرم می‌کرد. ظهور پیغمبر بزرگ اسلام، یک تحول عظیم بشری و انسانی را در جهان عرب رقم زد و سرآغاز فصل تازه‌یی در جامعۀ بشری شد.

پیغمبر بزرگ اسلام، بشریت را از خشونت، افراطیت، ظلم و ستم بر حذر داشت و پیام روشنایی، امید، توحید، عدالت، وحدت، هم‌گرایی و همدلی را سراسری و جهانی ساخت.

به برکت میلاد با سعادت نبی کریم (ص) از خداوند بزرگ برای تمام مسلمانان وحدت، هم‌گرایی، همدلی و برای کشورهای اسلامی صلح، امنیت و آرامش آرزو داریم.

آرزومند هستیم که تمام مسلمانان جهان با استفاده از این فرصت، برای هم‌گرایی جوامع اسلامی تلاش کنند و با تروریزم و افراط‌گرایی که لکه ننگی برجبین مسلمانان شمرده می‌شود، مبارزه نمایند تا باشد که آموزه‌های دینی به صورت شایسته و بایسته در کشورهای اسلامی نهادینه شده و ریشه‌های افراطیت و جهالت خشکانیده شود.

به برکت این روز خجسته و میمون، آرزو داریم صلح و ثبات دایمی در افغانستان برقرار شود و مردم مسلمان و با عزت ما، از بحران، خون‌ریزی و غم رهایی یابند.

 

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان