رییس اجراییه با شماری از بزرگان و متنفذین قومی هرات دیدار کرد

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه با شماری از بزرگان و متنفذین قومی ولایت هرات دیدار کرد.

بزرگان هرات مشکلات و چالش‌های موجود در این ولایت را با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند. آنان گفتند که رانندگان موترهای باربری بنابر آنچه که اخاذی در مسیر راه می‌خوانند، از یک هفته بدینسو شاهراه هرات–کابل را به روی مسافرین بسته‌اند و این موضوع سبب خلق مشکلات جدی برای باشنده‌های این ولایت شده است.

 

بزرگان و متنفذین هرات همچنان از طرح جمع‌آوری موترهای بدون اسناد در این ولایت ابراز نگرانی نموده و از رییس اجراییه کشور خواستند که برای راه حل بهتر با ادارۀ محلی هرات در تماس شود.

 

بزرگان هرات همچنین از مداخلات مسوولان ادارۀ محلی در انتخابات گذشتۀ ریاست جمهوری انتقاد نموده و خواستار برخورد قانونی با کسانی شدند که از امکانات دولتی به نفع نامزدان مشخص کار می‌گرفتند.

 

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه با قدردانی از حضور فعال مردم هرات در انتخابات گذشتۀ ریاست جمهوری، نقش آنان را در تحولات سیاسی و اجتماعی کشور تعیین کننده خواند.

 

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان گفت که از مشکلات به میان آمده در ولایت هرات آگاه است و به نهادهای ذیربط هدایت داده است تا به مشکلات مردم این ولایت رسیدگی فوری نمایند.

 

رییس اجراییه کشور به بزرگان هرات اطمینان داد که آنعده از مسوولان ادارۀ محلی که در انتخابات گذشتۀ ریاست جمهوری از امکانات دولتی سوء استفاده نمودند، در فرصت مناسب مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.