رییس اجراییه: تدابیر لازم برای کمک‌های زمستانی و حالت‌های اضطرار گرفته شود

جلسه کمیته فرعی شورای وزیران در امور مهاجرت، امروز (یک‌شنبه، 15 جدی) به ریاست محترم دکتور عبدالله عبدلله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افعانستان، در قصر سپیدار دایر گردید.

 

در این جلسه وزیر امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان از چگونگی تحقق فیصله قبلی این کمیته و پیشرفت در کارکردهای آن معلومات داده، افزود: طرزالعمل‌های مرتبط به فرمان ( ۳۰۵) ریاست جمهوری تصویب شدند و تدابیر اجرایی آن به منظور تشخیص و توزیع زمین برای بیجا‌شده‌گان داخلی، فامیل‌های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، روی دست گرفته شده است.

 

دوکتور عبدالله عبدالله با ابراز خرسندی از پیشرفت‌ها در این بخش تأکید کرد که به روند عملی شدند، مواد طرزالعمل‌های مربوط به فرمان (305) تسریع بخشیده شود.

 

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان همچنان گزارش داد که یک تیم سیار به هدف توزیع تذکره و پاسپورت برای مهاجران افغانستان در ایران اعزام شده بودند، در نشست‌های همه‌جانبۀ که با جانب ایران داشتند، روی تمدید پاسپورت‌های دست‌نویس، تصویب هویت ۷۵۰ هزار تن از جانب افغانستان، تمدید ویزای ۴۵۰ هزار تن برای یک سال از جانب ایران، سرشماری شهروندان افغانستانی از جانب ایران و شریک ساختن آن با جانب افغانستان جهت تثبیت هویت و صدور پاسپورت و ویزا، به توافق‌های خوب رسیده‌اند.

 

در ادامه وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان همچنان از آغاز کمک‌های زمستانی به بی‌جاشده‌گان و عودت‌کننده‌گان خبر داد.

 

رییس اجراییه کشور به نهادهای مربوط هدایت داد که تدابیر لازم و جدی برای کمک‌های زمستانی به بی‌جاشده‌گان و حالت‌های اضطرار داشته باشند.