پیام تسلیت ریاست اجراییه در پیوند به درگذشت انجنیر غلام فاروق قاضی‌زاده

باتأسف آگاهی یافتیم که انجنیر غلام فاروق قاضی زاده، معین پیشین وزارت انرژی و آب و از چهره‌های علمی و خیر کشور، جهان فانی را وداع گفته و به ابدیت پیوسته است.

شادروان انجنیر قاضی‌زاده، یک شخصیت وطن‌دوست و تحصیل‌یافته بود و در طول حیات پربارش، از هیچ تلاشی در راستای بهبود و تغییر در زندگی مردم و کشورش دریغ نورزید.

مرحوم قاضی‌زاده در سال ۱۳۸۷ در وزارت انرژی و آب ابتدا به حیث مشاور ارشد سپس به مدت ۵ سال به حیث معین بخش انرژی و در سال ۱۳۹۳ به صفت سرپرست وزارت انرژی و آب ایفای وظیفه نمود.

او نقش بارزی در طرح و اجرایی‌سازی پروژه‌های مهم ملی داشت که از آن جمله می‌توان از پروژه‌های کاسا ۱۰۰۰، پروژه‌ی توتاپ، پروژه‌ی احیای مجدد ساختمان‌های آبیاری در سرتاسر کشور، بند برق شورابک ولایت بدخشان، توسعه شبکه‌های توزیعی برق ولایات بلخ، پروان، کاپیسا، بغلان، کابل و شش ولایت زون‌های شمال و شمال‌شرق، بازسازی دستگاه تولید برق بند نغلو و ماهیپر، احداث سب ستیشن‌های ولایات کندز، پروان، کاپیسا و بغلان نام برد.

مرحوم به نسبت مریضی که عاید حالش گردیده بود، جهت تداوی بیش‌تر عازم کشور انگلستان شد و در این کشور به ابدیت پیوست.

از خداوند عزوجل به مرحوم انجنیر قاضی‌زاده بهشت‌برین می‌طلبیم و به خانواده و بازماندگانش ابراز همدردی و غم‌شریکی می‌کنیم.

 

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان