رییس اجراییه: برای بهبود «امنیت غذایی» در کشور از هیچ تلاشی دریغ نشود

جلسۀ کمیتۀ اجرایی آجندای ملی امنیت غذایی و تغذیه، امروز چهارشنبه (2 دلو) به ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه، در قصر سپیدار برگزار شد.

در این جلسه وزارت امور خارجه از آمادگی‌ها برای تدوین تعهدات افغانستان در اجلاس جهانی «تغذیه برای رشد» که ماه دسامبر سال 2020 در شهر «توکیو» جاپان برگزار خواهد شد، معلومات داد.

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه گفت که اجلاس «تغذیه برای رشد» یک فرصت خوبی‌ست که باید به نفع کشور استفادۀ بهتر صورت گیرد. رییس اجراییه به نهادهای مربوط هدایت داد تا یک تیم تخنیکی و مسلکی در رابطه به شناسایی اولویت‌ها و نیازمندی‌های تغذیه در کشور به صورت دقیق و همه‌جانبه کار نمایند.

سپس وزارت صحت عامه طرح چگونگی تطبیق مقررۀ غنی‌سازی آردِ گندم و روغن را شرح داد. به اساس این طرح، ادارات و سکتورهای مختلف در مورد غنی‌سازی آردِ گندم و روغن کار خواهند کرد و یک تیم واحد مسؤولیت نظارت از فعالیت فابریکه‌های تولیدی آرد و روغن را به‌دوش خواهد داشت.

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان می‌گوید که امنیت غذایی در کشور بحث حیاتی است و برای بهبود وضع موجود، نباید از هیچ تلاشی دریغ شود.

در ادامه گروه‌های کاری آجندای ملی امنیت غذایی و تغذیه، در مورد فعالیت‌ها و دستاوردهای‌شان گزارش دادند؛ گروه دادخواهی و آگاهی عامه از کار برای ایجاد سایت آگاهی عامه خبر داد و گروه کاری امنیت غذایی، از اقدامات اخیر در این زمینه معلومات ارایه کرد.

همچنان مجمع همکاران توسعه‌یی، از فعالیت‌ها در مورد فرصت‌سازی و فراهم‌آوری تسهیلات لازم معلومات ارایه کرد و مجمع جامعه مدنی برای امنیت غذایی و تغذیه، از تلاش‌ها در زمینۀ تقویت سهم‌گیری موثر شرکای غیرحکومتی در جهت بهبود وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در کشور گزارش داد.

دوکتور عبدالله عبدالله با قدردانی از تلاش‌ گروه‌های کاری، به اداره‌های مربوط هدایت داد که در زمینۀ بهبود کار همکاری جدی نمایند.

بعد، وزارت صحت عامه طرح راه‌اندازی سروی ملی تغذیه را شریک کرد که قرار است در سال روان میلادی روی دست گرفته شود. این سروی به منظور دریافت ارقام دقیق از گروه‌های آسیب‌پذیر و شناسایی عوامل مختلف انواع سوء تغذیه در کشور راه‌اندازی می شود.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان از طرح راه‌‌اندازی این سروی استقبال نمود و گفت که نتایج آن، روند کار در زمینۀ بهبود امنیت غذایی را سرعت می‌بخشد.

در ادامه پروگرام جهانی غذا (WFP) طرح وضعیت تغذیه در افغانستان را شریک نمود. در این طرح راهکارهای عملی برای برطرف‌سازی خلاهای موجود در زمینۀ تغذیه و امنیت غذایی شناسایی شده است. این سازمان، همچنان طرح ایجاد رابطه میان اقدامات بشردوستانه و توسعه‌یی را شریک کرد. این طرح در برگیرندۀ تلاش‌های پی‌گیر برای توسعه و تأمین صلح در کشور است.

دوکتور عبدالله عبدالله گفت که بهبود امنیت غذایی، نیازمند تلاش‌های همه‌شمول است و مردم افغانستان از مشارکت و سهم‌گیری نهادهای بین‌المللی در زمینۀ بهبود وضعیت غذایی در کشور قدردانی می‌کنند.