اعلامیه ریاست اجراییه در پیوند به «اعلامیه‌ی گروه حمایت از انتخابات» در باره انتخابات ریاست جمهوری و ادامه‌ی کار حکومت وحدت ملی

سپیدار-کابل: ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان از اعلامیه ۴ فبروری ۲۰۲۰ گروه حمایت از انتخابات (ESG) در باره‌ی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان استقبال و پشتیبانی می‌کند.

در این اعلامیه بر اصل شفافیت، تصفیه‌ی آٰرای پاک از ناپاک تأکید شده و از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل سمع شکایات خواسته شده تا بی‌طرفی کامل به اساس قانون، طرزالعمل‌ها و لوایح انتخابات در اعلان نتایج نهایی عمل نمایند.

اعلامیه تأکید می‌کند که تا اعلان نهایی نتایج انتخابات ریاست جمهوری و تأسیس حکومت جدید، حکومت وحدت ملی به اساس اصولی که شکل گرفته یگانه حکومت مشروع در افغانستان می‌باشد و باید به کار خود ادامه دهد.

اعلامیه همچنان از بازیگران سیاسی در افغانستان می‌خواهد تا به قوانین و اصول مردم‌سالاری در کشور پابند بمانند.

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در حالی‌که از پیام و محتوای این اعلامیه در مورد انتخابات ریاست جمهوری و ادامه‌ی کار حکومت وحدت ملی به اساس توافق‌نامه‌ی سیاسی کابل استقبال می‌نماید،‌ از حمایت و پشتیبانی همیشگی کشورهای عضو حمایت از انتخابات افغانستان و جامعه‌ی بین‌المللی در تمویل برگزاری انتخابات در افغانستان تشکر و قدردانی می‌کند.

 

دکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان