وزیر امورخارجه ایالات متحده امریکا با رییس اجراییه صحبت تلفنی کرد

شام امروز (سه شنبه، ۲۲ دلو ۱۳۹۸) جلالتمآب مایک پامپیو وزیر امورخارجه ایالات متحده امریکا با دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان تلفنی صحبت کرد.

وزیر امورخارجه ایالات متحده امریکا در صحبت خویش با تشکر از همکاری و حمایت همیشگی رییس اجراییه از تلاش‌های صلح از پیش‌رفت‌ در مذاکرات صلح میان ایالات متحده و طالبان در بحث کاهش خشونت خبرداد. وزیر خارجه امریکا در ادامه صحبت‌های خود ابراز امیدواری نمود که این پیش‌رفت زمینه را برای امضای توافق‌نامه دوجانبه، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و دست‌يافتن به صلح دایمی فراهم سازد.

رییس اجراییه با تشکر از تماس تلفنی وزیر امورخارجه ایالات متحده ابراز داشت که صلح از اولویت‌های حکومت و مردم افغانستان است و از پیش‌رفت در امر کاهش خشونت در مذاکرات میان ایالات متحده امریکا و طالبان استقبال می‌کند. رییس اجراییه در ادامه صحبت‌های خود علاوه کرد که از کاهش خشونت به عنوان گامی مهم جهت زمینه‌سازی برای امضای توافق‌نامه میان ایالات متحده و طالبان و آغاز مذاکرات بین الافغانی حمایت کرده است، و اکنون نیز از این تحول استقبال و پشتیبانی می‌کند. رییس اجراییه همچنان ابراز امیدواری نمود که طالبان از این فرصت استفاده نمایند و زمینه برای برداشتن گام‌های بعدی برای دست‌یافتن به صلح دایمی فراهم گردد.