ناروی آماده است از مذاکرات صلح میزبانی کند

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز (شنبه ۱۰ حوت ۱۳۹۸) با آقای اودن هالورسن معاون وزارت امور خارجه کشور شاهی ناروی در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

رییس اجراییه در این ملاقات از کمک‌های همیشگی ناروی برای افغانستان و از تشریف آوری آقای هالورسن در این روز مهم به کابل تشکر و قدردانی کرد.

رییس اجراییه در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد که صلح از اولویت‌های حکومت و مردم افغانستان است و امضای توافق‌نامه میان امریکا و طالبان نخستین گام در این راه به شمار می‌رود. رییس اجراییه همچنان افزود که آماده است برای موفقیت این روند همکاری همه جانبه نماید و از تمام طرف‌ها خواست از این فرصت استفاده نمایند.

معاون وزیر خارجه ناروی با تشکر از رییس اجراییه گفت که آمده است تا در این روز مهم در کنار مردم افغانستان باشد و کشورش مانند همیش آماده است تا از مذاکرات صلح بین الأفغانی میزبانی نماید.

آقای هالورسن ابراز امیدواری نمود که تمام طرف‌ها با تدبیر با تحولات برخورد نمایند و از فرصت ایجاد شده برای صلح استفاده نمایند. وی همچنان از ادامه کمک‌های کشورش برای افغانستان اطمینان داد.