ناتو به حضور و همکاری با افغانستان تا برقراری صلح و ثبات پایدار ‍‍ ادامه می‌‌دهد

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز (۱۰ حوت ۱۳۹۸) در دفتر کارش در قصر سپیدار با جناب ینس ستولتنبرگ دبیرکل سازمان ناتو ملاقات کرد.

در این دیدار، رییس اجراییه تشریف آوری دبیرکل ناتو را به افغانستان خیرمقدم گفت و از کمک‌ها و حضور ناتو در افغانستان برای مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

رییس اجراییه در ادامه صحبت‌های خود گفت: امروز در تاریخ افغانستان یک روز تاریخی و سرنوشت‌ساز است و از حضور شما در کنار مردم افغانستان در چنین روزی تشکر می‌کنم. رییس اجراییه همچنان علاوه کرد: جا دارد از نقش تاریخی ناتو در مبارزه با دهشت‌افگنی در کشور و قربانی‌های‌تان در این مسیر طولانی تشکر نماییم.

دبیرکل ناتو با تشکر از رییس اجراییه کشور گفت: خرسندم در این روز تاریخی و مهم در کابل و در کنار شما هستیم. امیدواریم این گام زمینه را برای استقرار صلح و ثبات دایمی در افغانستان فراهم سازد.

دبیرکل ناتو همچنان در صحبت‌های خود علاوه کرد: ناتو قضیه را از نزدیک دنبال می‌کند و در جریان مذاکرات قرار داشت.

دبیرکل ناتو در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت: ما به حضور و کمک‌های خود برای نیروهای مسلح افغانستان به اساس تعهدات خود ادامه می‌دهیم. این حضور و کمک‌ها مشروط به بهبود وضعیت و شرایط در افغانستان است و تا آن زمان ما در کنار حکومت افغانستان هستیم.

دو طرف در صحبت‌های خود بر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، آتش بس دایمی و استفاده بهینه از فرصت برای دست‌یافتن به صلح دایمی تأکید کردند.