رییس اجراییه با معاون وزیر دفاع جمهوری فدرال آلمان ملاقات کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز (پنجشنبه ۱ حوت ۱۳۹۸) با جناب توماس زیلبرهورن معاون وزیر دفاع جمهوری فدرال آلمان در امور پارلمانی در حالی‌که مارکوس پوتزل نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان نیز وی را همراهی می‌کرد، ملاقات کرد.

در این دیدار رییس اجراییه از کمک‌های آلمان برای افغانستان و تمدید حضور نیروهای این کشور از سوی پارلمان آلمان در چارچوکات نیروهای حمایت قاطع تشکر و قدردانی کرد. رییس اجراییه همچنان از تلا‌ش‌های آلمان برای دست‌یافتن به صلح در افغانستان به نیکی یاد نمود.

آقای زیلبرهورن با تشکر از استقبال رییس اجراییه از ادامه‌ی کمک‌های کشورش برای افغانستان اطمینان داد و گفت که آلمان حضور نیروهای خود را در افغانستان تمدید کرده و به همکاری‌های نظامی خود ادامه می‌دهد.

رییس اجراییه در این دیدار در باره‌ی تلاش‌های صلح و بحران انتخاباتی در افغانستان نیز معلومات ارایه کرد. رییس اجراییه صلح را از خواست‌های اصلی مردم افغانستان خواند و بر همه شمول بودن نمایندگی در مذاکرات صلح تاکید کرد. رییس اجراییه همچنان علاوه نمود که به دلیل تخلف‌‌های قانونی در مراحل مختلف و اعلان نتایج یک‌جانبه از سوی کمیسیون انتخابات به نفع یکی از نامزدان ما نتایج را نپذیرفتیم و ناگزیریم برای احقاق حق مردم و دفاع از مردم‌سالاری وارد اقدام شویم.

رییس اجراییه همچنان تاکید کرد که دولت‌ها نهادهای بین‌المللی باید به اساس تعهدات خود از مردم‌سالاری و شفافیت روند انتخابات دفاع کنند و نادانسته در کنار متقلبان قرار نگیرند.