معرفی محترم ادیب فهیم به عنوان معاون اول ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان

 »ادیب فهیم به خانواده جهاد و مجاهدین تعلق دارد«

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز در مراسم معرفی محترم ادیب فهیم به عنوان معاون اول امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان اشتراک نمود.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید و آقای رحمت الله نبیل رئیس عمومی امنیت ملی کشور طی سخنان کوتاهی تشریف آوری رئیس اجرائیه و مهمانان را به مراسم خیر مقدم گفت و تقرر آقای ادیب را به عنوان معاون اول امنیت ملی گامی به سوی ترقی و پیشرفت این سازمان خواند. آقای نبیل در سخنان خود از خدمات و تلاش های جنرال حسام الدین در این مقام قدردانی نمود و همکاری خود و منسوبین امنیت ملی را با آقای ادیب اعلان کرد.

رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در این مراسم با تشکر از رئیس و منسوبین امنیت ملی کشور گفت: خرسندم امروز در مراسم معرفی ادیب فهیم به حیث معاون اول امنیت ملی کشور شرکت می کنم. آقای ادیب فرزند مارشال محمدقسیم فهیم بنیادگذار امنیت ملی کشور است و من برای وی آرزوی موفقیت دارم.

رئیس اجرائیه در ادامهء صحبت هایش افزود: ادیب فهیم به خانواده جهاد و مجاهدین تعلق دارد. مسوولیت سنگینی را در شرائط دشوار و حساس کشور به عهده گرفته است. نصب العین ایشان در انجام این ماموریت منافع ملی کشور است و در این راستا با صداقت تلاش می کند و با شناختی که از ایشان دارم مطمئن هستم که این وظیفه را به خوبی و امانت داری إن شاء الله انجام می دهد و در راه خدمت و اصلاح این نهاد گام بر می دارد.

رئيس اجرائیه در ادامه صحبت هایش افزود: از تلاش ها و فداکارهای منسوبین امنیت ملی کشور تقدیر می کنیم و از آنان در اجرای وظائف میهنی شان با قاطعیت حمایت می نماییم. رئیس اجرائیه در سخنان خود علاوه نمود: روزگاری را به یاد داریم که مردم این سرزمین از نام امنیت هراس داشتند و می ترسیدند ولی امروز این نهاد با کسب اعتماد مردم باعث آرامش و اطمئنان مردم کشور است و این اعتبار و اطمئنان را باید پاس داریم.

آقای ادیب فهیم طی سخنان کوتاهی از تشریف آوری رئيس اجرائيه و مهمانان تشکر نموده گفت: از اعتماد رئیس جمهور و رئیس اجرائیه کشور برمن برای احراز این مقام سپاسگزارم و وعده می دهم با در نظرداشت ارزش های اسلامی و جهادی و منافع ملی کشور وظائف و مسوولیت هایم در این نهاد را با صداقت و امانت داری انجام دهم.