دیدار رئیس اجرائیه با میروسلاو کاسیک سفیر و تاجران جمهوری چک

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان دکتور عبدالله عبدالله بعد از ظهر امروز با آقای میروسلاو کاسیک سفیر جمهوری چک و جمعی از تاجران این کشور در قصر سپیدار دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار سفیر جمهوری چک با در نظرداشت پیشنه سرمایه گذاری و روابط اقتصادی کشورش در افغانستان به رئیس اجرائیه کشور گفت: برای احیای این روابط و از سرگیری سرمایه گذاری در افغانستان تاجران کشورش برای مطالعه و صحبت با تاجران افغانستان و سرمایه گذاری در بخش زیرساختارها٬ احیای بس های برقی در کابل و کار بالای راه آهن و قطار افغانستان به این کشور آمده اند. آقای کاسیک در ادامهء صحبت هایش افزود: کشورش آماده است از روند سرمایه گذاری بخش خصوصی در افغانستان و کارهای مشترک میان شرکت های چک-افغانی حمایت نماید و سهولت های لازم را در این زمینه فراهم سازد.

تاجران کشور چک هریک در باره شرکت های خود و آمادگی سرمایه گذاری در افغانستان در بخش احیای بس های برقی در کابل و سرمایه گذاری در بخش خط آهن و قطار در افغانستان به رئیس اجرائیه گزارش داده و آمادگی خویش را در این زمینه ابراز کردند.

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور با خوش آمدید گوئی تاجران و استقبال از سرمایه گذاری در افغانستان به آنان گفت: جمهوری چک و افغانستان روابط دیرینهء اقتصادی دارند و مردم افغانستان از کمک ها و سرمایه گذاری های این کشور در افغانستان تقدیر می نمایند. رئیس اجرائیه به سفیر و تاجران چک اطمئنان داده افزود: حکومت وحدت ملی از سرمایه گذاری شما در افغانستان حمایت می کند و آماده است در این راستا با شما همکاری نماید.