اعلامیه ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به حمله تروریستی در ایالات متحده امریکا

با تاسف و اندوه فراوان اطلاع یافتیم که در اثر یک حمله تروریستی در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای ایالات متحده امریکا ۵۰ تن از شهروندان بی‌دفاع در اثر یک حمله تروریستی و جنایتکارانه جان خویش را از دست داده و بیش از ۵۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با شدیدترین الفاظ این حمله تروریستی و دهشت افگنانه را محکوم می‌کند و با ابراز همدردی با خانوده قربانیان برای زخمی‌های این حادثه شفای عاجل آرزو دارد.

افغانستان به عنوان قربانی تروریزم و کشوری‌که در خط اول مبارزه و جنگ با این پدیده ویرانگر قراردارد٬‌ مصیبت و درد ناشی از این جنایت را درک می‌کند. تروریزم و تروریست‌ها به عنوان دشمنان انسانیت از هیچ دین٬ مذهب٬ قوم و نژادی نمایندگی نمی‌کنند. این‌ها در قدم نخست٬‌ دشمن اصلی دین٬‌ مذهب و تمام ارزش‌های انسانی‌اند و پیامی جز مرگ٬‌ خشونت٬‌ جنایت٬ قتل و غارت ندارند.

تکرار حمله‌هایی از این دست٬‌ باردیگر ما را متوجه تهدید تروریزم در سطح بین المللی و همکاری‌های بیشتر برای مبارزه با این پدیده شوم می‌سازد.

حکومت وحدت ملی جمهوری اسلامی افغانستان در حالی‌که این حمله وحشیانه را محکوم می‌کند٬‌ خود را در غم و اندوه مردم ایالات متحده شریک می‌داند و آماده است در مبارزه با دهشت افگنی با حکومت و مردم ایالات متحده با تمام توان همکاری نماید.

 

دکتور عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان