پیام تسلیت دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور در رابطه با حمله تروریستی بر کاروان فارغین پولیس

با تأسف بسیار اطلاع یافتم که امروز یکبار دیگر، دشمنان مردم ما و غلامان بیگانه، محافظان و مدافعان خاک و ناموس افغانستان را بی رحمانه و وحشیانه هدف حمله خود قرار دادند.

من، این حادثه را به شدت تقبیح می‌کنم و به شهدای این رویداد خونین جنت فردوس و به زخمی ها شفای عاجل می خواهم. با خانواده های قربانیان و با تمام مردم افغانستان، به خاطر این فاجعه ابراز همدردی و غم شریکی می نمایم.

نیروهای امنیتی ما، محافظین حریم ملی، تمامیت ارضی، عزت و آبروی ما هستند و برعلیه اینان فقط افراد بی غیرت، مزدوران بیگانه و تروریستان خارجی حمله می کنند.

دشمنان مردم افغانستان با این حمله، یکبار دیگر سیمای زشت، کریه و نامقدس شان را به نمایش گذاشته و نمونۀ دیگری از دشمنی و بربریت شان را به مردم ما نشان دادند.

تروریستان وحشی در ماه مبارک رمضان، برخلاف تمام احکام و فرامین الهی به فعالیت های تروریستی و ضد انسانی شان ادامه داده و با انجام چنین حملاتی، وفاداری شان را به باداران و تمویل کنندگان خارجی شان ثابت ساختند.

حکومت افغانستان این حمله را با جدیت مورد بررسی قرار می دهد و ضمن شناسایی و بازداشت عاملان این جنایت نا بخشودنی، با آنعده از مسوولین امنیتی که غفلت و سهل انگاری شان باعث وقوع این حادثه گردید، نیز برخورد قانونی می‌نماید.

در مقابل ما کسانی می جنگند که به هیچ یک از ارزش های انسانی، اسلامی و افغانی احترام نمی گذارند و یگانه هدف شان، ویران نمودن وطن و برآورده ساختن هدف های شیطانی باداران خارجی شان می باشد.

نیروهای امنیتی شجاع و وطندوست و سربازان فداکار ما به زودترین وقت ممکن، انتقام مردم و برادران سرباز خود را از دشمنان شان می‌گیرند.

نیروهای امنیتی و قوای دفاعی افغان، فرزندان راستین افغانستان و قهرمانان این دیار هستند و مردم افغانستان هیچگاهی قربانی ها و رشادت های آنان را از یاد نمی‌برند. زیرا آنان افتخار ما هستند.

دکتور عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان