پیام تسلیت ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در ارتباط به حمله انتحاری ولسوالی سانچارک ولایت سرپل

با اظهار تاسف فراوان اطلاع یافتیم که تروریستان انسان ستیز و مزدور یک حمله انتحاری را به هدف سوء قصد به جان فرمانده اسبق جهادی و یکی از فرمانده هان ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان در دوران جهاد و مقاومت محترم محمد رحیم سانچارکی انجام داده اند. که در اثر آن دو پسر، یک خواهر زاده و یک برادر زاده ایشان به شمول دو تن از هم وطنان ما شهید شده اند. این حادثه اسفناک امروز در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل به قوع پیوست که همگان را متأثیر و غمگین ساخت.

متاسفانه تروریستان انسان ستیز حتی در نخستین روز عید سعید فطر که روز صفا و صمیمت، همدلی و همگرایی در میان مسلمانان جهان است، دست از جنایت و خونریزی در کشورهای اسلامی برنداشته و به حملات وحشیانه و فجیعانه ی خود در عربستان، عراق و افغانستان ادامه داده اند که این کار نهایت شقاوت، جهالت و پستی آنان را نشان میدهند.

با این حال اینگونه رویدادها خطر جدی تروریزم را نه تنها در افغانستان بلکه در منطقه و جهان برجسته می سازد. بنابراین لازم است تا تمام کشورها در امر مبارزه با تروریزم بسیج شده و با افغانستان همکاری صادقانه و همه جانبه نمایند تا از این آفت شوم و سوزنده نجات یابیم.

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در این باره نهایت غم شریکی و همدردی خود را با مردم ولایت سرپل به خصوص محترم فرمانده اسبق جهادی محمد رحیم سانچارکی و خانواده محترم شان ابراز میدارد. در ضمن برای شهدای این رویداد غم انگیز بهشت برین و برای بازماندگان شان به ویژه محترم فرمانده رحیم سانچارکی صبر جمیل آرزو می نماید.

 

دکتور عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان