پیام رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت درگذشت سترجنرال انوری

از خداییم و به سوی خدا برمی‌گردیم

با کمال تاسف مطلع شدیم که سترجنرال سید حسین انوری مشاور ارشد نظامی رییس جمهور و رهبر حزب حرکت اسلامی افغانستان داعی حق را لبیک گفته و به سرای جاودان شتافته است.

مرحوم آقای انوری یکی ستون پایه‌های جهاد ومقاومت٬ یار و همسنگر قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود و از رهبران سیاسی فعال و تاثیرگذار کشور ما بود و در چهارده سال اخیر نیز در موقعیت‌های بلند اداری و دولتی برای مردم و کشورش خدمت صادقانه کرد. فقدان این شخصیت، دوست و همراه روزهای سخت و دشوار جهاد و مقاومت بی‌گمان ضایعه‌ای جبران ناپذیر است.

یاد و خاطره رشادت‌ها٬ مبارزات و تلاش‌های صادقانه مرحوم انوری برای آزادی و استقلال کشور و تعهد استوار او به ارزش‌های جهاد و مقاومت همواره در دل تاریخ زنده خواهد ماندد. نسل امروز و فردای کشور فداکاری‌های او در راه دین و آزادی کشور و خدمت گذاری صاددقانه به وطنش را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد.

من با نهایت تاسف وتاثر عمیق، فقدان این مجاهد وارسته را به خانواده جهاد ومقاومت، همسنگران فکری و تشکیلاتی و به ویژه فامیل محترم، فرزندان و برادران معززش تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم قرب جوار حق و برای بازماندگانش شکیبایی از درگاه خداوند پاک مسئلت می نمایم.

 

 

دکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان