اعلامیه ریاست اجرائیه در پیوند به حمله تروریستی امروز در میان راهپیمایان

با تاسف و اندوه فراوان یکبار دیگر تروریست‌ها و دشمنان سوگند خورده مردم افغانستان با انجام یک عمل انتحاری در میان راهپیمایان جنبش روشنایی در دهمزنگ کابل باعث شهادت و زخمی شدن تعدادی از هموطنان بی‌دفاع و نیروهای امنیتی کشور گردیدند.

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با شدیدترین الفاظ این عمل تروریستی جنایتکارانه را محکوم می‌کند و به نیروهای امنیتی کشور هدایت می‌دهد تا با تمام توان در پیگری عاملان این عمل هولناک تروریستی و تامین امنیت شهروندان تلاش نمایند. ریاست اجرائیه با ابراز همدردی با خانواده شهداء و قربانیان٬ برای شهدای این حادثه المناک بهشت برین استدعا می‌نماید و به زخمیان شفای عاجل آرزودارد.

راهپیمایی و استفاده از وسايل مسالمت ‌آمیز برای دست یافتن به خواست‌های مشروع٬ حق مسلم شهروندان این کشور است و حکومت وظیفه دارد در تامین این حق تلاش نماید. حمله برغیرنظامیان و تظاهرکنندگان خلاف تمام اصول اسلامی و بین المللی است.

ریاست اجرائیه به تمام نهادهای امنیتی و وزرات صحت عامه هدایت می‌دهد تا در انتقال و تداوی زخمی‌ها و رسانیدن‌ آنان به شفاخانه‌ها و همچنان حمایت از راهپیمایان از هیچ‌نوع تلاش دریغ ننمایند.

دکتور عبدالله عبدالله

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان