رئیس اجرائیه کشور با سفیر و نماینده اتحادیه اروپا ملاقات نمود

محترم دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، با محترم فرانزمیشل میلبن  سفیر و رئیس هیأت نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل دیدار و گفتگو نمود.

در این ملاقات، رویدادهای سیاسی اخیر و مسائل امنیتی به بحث و بررسی گرفته شد. آقای میلبن در حالی که وضعیت افغانستان را حاد و حساس عنوان نمود، از رئیس اجرائیه کشور به خاطر تلاش های پیگیر و همیشگی اش برای تامین ثبات و قانونگرایی در کشور قدردانی نمود.

وی در همین حال، رشادت و پایمردی نیروهای امنیتی افغان در مقابله با گروه های هراس افگن را ستود و تاکید نمودکه آنان، به کمک های شان به این نیروها همچنان ادامه خواهند داد.

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن امتنان از حمایت های همیشگی اتحادیه اروپا و تلاش هایی که در راستای تامین صلح سراسری در افغانستان انجام داده اند و می دهند، بر موقف ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بر تطبیق مفاد توافقنامه سیاسی تاکید نمود.

رئیس اجرائیه کشور علاوه نمود که به خواست مردم و مصلحت کشورش احترام می گذارد و انجام این خواست ها را بخشی از مسوولیت های اصلی اش در برابر مردمش می داند.

دکتور عبدالله عبدالله در همین حال، رشادت نیروهای امنیتی کشور را قابل تحسین دانست و تاکید نمود که در موجودیت این نیروها، هیچ جای نگرانی برای مردم افغانستان نیست و تروریستان و حامیان بیرونی شان هیچگاهی موفق نخواهند شد.